اجاره جنسیس کوپه

هیوندای سال هاست که قدم های محکمی را برای رقابت با برند های موفق اروپایی ، آمریکایی و ژاپنی برداشته است.اما تولید خودروهای اسپورت بیش از هرچیز نیازمند تجربه است و بنابراین اولین تلاش هیوندای در زمینه عرضه هیوندای کوپه ، چندان موفقیت آمیز نبود.اما جنسیس کوپه که در سال ۲۰۰۸ پا به عرصه وجود نهاد، خودرویی کاملا متفاوت و بر تر از سلف خود ، یعنی هیوندای کوپه بود که زمینه موفقیت جهانی هیوندای را در فروش خودروهای اسپورت و جوان پسند به وجود آورد.

 

اجاره جنسیس کوپه
اجاره جنسیس کوپه

اجاره جنسیس کوپه

راحتی اجاره جنسیس کوپه

جنسیس کوپه جزو خودروهای اسپورتی است که به صورت ۲+۲ طراحی شده است، به معنای دیگر صندلی های جلو ، تنها برای دو سرنشین بزرگسال طراحی شده اند و صندلی عقب بیشتر مخصوص کودکان در نظر گرفته شده اند.بنابراین فضای صندلی های عقب به خصوص در مسافت های طولانی برای افراد بزرگسال ناکافی و آزار دهنده خواهد بود.همچنین فنربندی جنسیس کوپه نیز به عنوان یک خودروی اسپورت ، چندان توانایی در جذب ناهمواری های سطح مسیر ندارد و در خیابان های نا مسطح و پر دست انداز کشورمان ناراحتی احساس میشود.

 

عملکرد:

هیوندای شتاب صفر تا یک صد کیلومتر در ساعت جنسیس کوپه را در حدود ۶ ثانیه (۵٫۹) ثانیه ، اعلام کرده است که با توجه به قیمت خودرو ، رقم جالب توجهی است.بدون شک یکی از نکاتی که رانندگی با هیوندای کوپه را با بسیاری از خودروهای موجود در بازار متفاوت میکند، انتقال نیروی پیشرانه V6 با حجم ۳٫۸ لیتر و ۳۰۶ اسب بخاری به محور عقب است که در قیاس با خودروهای پر قدرت و دیفرانسیل جلو بسیار جذاب تر است.

 

طراحی ظاهری اجاره خودرو جنسیس کوپه

درست از زمانی که اولین تصاویر از مدل مفهومی جنسیس کوپه منتشر شد، کارشناسان سراسر جهان از تولید یک هیوندای اسپورت ، زیبا و دیفرانسیل عقب استقبال کردند.طراحی ظاهری اولین خودرو اسپورت موفق کره ای ها نیز بسیار پخته انجام گرفته و رنگ بندی های شاد نیز در کنار رینگ های اسپورت سایز بزرگ ، مخاطبان جوان بسیاری را نسبت به خریداری جنسیس کوپه ترغیب کرده است.در رابطه با طراحی ظاهری این خودرو، تنها موردی که چندان جالب توجه نیست، ابعاد و سایز کوچک جلو پنجره است که تا حدودی با روح اسپورت و خشن این خودرو فاصله دارد.

 

اجاره جنسیس کوپه
اجاره جنسیس کوپه

 

هندلینگ

ارتفاع کم مرکز ثقل و انتقال نیرو به محور عقب ، در کنار فنربندی اسپورت، سواری و هندلینگ بی عیب و نقصی را برای جنسیس کوپه به ارمغان آورده است.در واقع کره ای ها موفق شده اند هندلینگی در حد و حدود خودروهایی برتری همچون اینفینتی G35 و شورولت کامارو جدید را برای این خودرو ایجاد کنند.تنها کم فرمانی اندکی در گذر از پیج های تند ، راننده را به چالش میکشد که این مشکل بیشتر به تقسیم وزن نه چندان مطلوب جنسیس کوپه بروز کرده است.

 

امنیت

ویژگیهای استاندارد امنیتی اجاره جنسیس کوپه شامل:سیستم کنترل پایداری،سیستم ترمز ضدقفل همراه با سیستم کمکی ترمز(brake assist)،کیسه های هوا جانبی برای سرنشینان جلو، سیستم محافظت از سر سرنشین در تصادفات،است.

در تست های دولتی ایالات متحده آمریکا،جنسیس کوپه در تصادف از جلو عملکرد عالی۵ ستاره را کسب کرده است.مسافت توقف کامل جنسیس کوپه از سرعت۱۰۰ کیلومتر در ساعت۳۳ متر می باشد.

طراحی داخلی اجاره جنسیس کوپه

طراحی داخلی جنسیس کوپه برای یک خودروی کوپه اسپرت مناسب است و حس یک کوپه اسپرت را به راننده القا می کند.صندلی های خودرو نیز راحت هستند ولی برای رانندگی طولانی خسته کننده خواهند بود.حجم صندوق عقب خودرو۲۸۳ لیتر است.

رانندگی اجاره جنسیس کوپه

رانندگی جنسیس کوپه بسیار عالی است.چسبندگی بالا در سرپیچ ها،تعادل در سرعتهای بالا، فرمان پذیری دقیق در مانورها و کیفیت سواری عالی جنسیس کوپه را به یک اسپرت کوپه با تواناییهای بالا تبدیل کرده است.البته به نظر می رسد گیربکس دستی جنسیس کوپه در تعویض دنده های سریع مشکل دارد و به راحتی دنده ها تعویض نمی شوند.

 

کیفیت:

کیفیت ساختاری هیوندای جنسیس کوپه در حد بهترین های بازار نیست ، اما در مقایسه با رقم پرداختی و بهای کلی خودرو مناسب و قابل توجه است.باید صبر کرد و دید جاده های ناهموار کشورمان در کنار فنربندی اسپورت و سخت جنسیس کوپه در بلند مدت چه بلایی بر سر کیفیت ادوات پلاستیکی درون اتاق خودرو می آورند.

 

اجاره جنسیس کوپه
اجاره جنسیس کوپه

 

مصرف سوخت:

هیوندای مصرف سوخت جنسیس کوپه را در مسافت های درون شهری ۱۳٫۸ لیتر (در یکصد کیلومتر) و در ۱۰۰ کیلومتر جاده ای ۸٫۷ لیتر اعلام کرده است . اما مصرف سوخت یک خودروی اسپورت همواره ارتباط بسیاری به نحوه رانندگی و تعویض دنده راننده دارد.بنابراین اکثر مالکین ، مصرف سوخت بیشتری را در سیکل های شهری و جاده ای تجربه میکنند که گاه به ۱۵ تا ۱۶ لیتر در شهر و حدود ۱۰ لیتر در جاده میرسد.

 

حرف آخر:

کمپانی هیوندای توانست با عرضه جنسیس کوپه، هر آنچه جوانان از یک خودروی اسپورت ، خوش قیمت و زیبا انتظار دارند را به مشتریان خود تقدیم کند و به سختی به رقبای مشهور و پر سابقه خود رقابت کند.در بازار داخلی نیز ، جنسیس کوپه توانست به لطف قوای محرکه پر قدرت و قیمت نسبتا مناسب خود (در مقایسه با سایر خودروها) ، فروش بسیار خوبی را تجربه کند .حال باید منتظر عرضه مدل های جدید و فیس لیفت شده جنسیس کوپه در بازار باشیم تا بتوانیم پیشرفت های صورت گرفته در مدل های جدید را با نمونه قبلی مقایسه کنیم.

 

اجاره جنسیس کوپه
اجاره جنسیس کوپه

تجهیزات و امکانات

ترمز و پایداری ABS – BAS – EBD – ESC – TCS
کیسه هوا کیسه هوای سرنشینان جلو – جانبی – پرده ای – مجموعا ۶ کیسه هوا
سیستم صوتی سیستم صوتی Infinity با قابلیت پخش ۶ CD و MP3 – آمپلی فایر ۸ کاناله – ۵ بلند گو مجهز به ساب ووفر و تیوتر – دارای پورت های AUX و USB و iPod
دیگر تجهیزات گرمکن صندلی های جلو – سیستم کنترل باد لاستیک ها – سنسور های عقب – سیست ضد سرقت با امکان ورود بدون کلید – کامپیوتر سفری – کنترل اتوماتیک دما – صندلی های عقب تا شونده و یکپارچه شدن با صندوق بار – پشت سری های فعال شونده – کروز کنترل – آینه های الکتروکرومیک

مطالب مرتبط به موضوع :

اجاره هیوندای توسان

اجاره هیوندای سوناتا yf