ضعف میتسوبیشی میراژ

ضعف میتسوبیشی میراژ

اجاره ماشین:به ندرت اتفاق می‌افتد که خودروی جدیدی که وارد بازار می‌شود، تمام صاحب‌نظران برضعف آن اتفاق نظر داشته باشند، امّا متأسفانه چنین چیزی برای میتسوبیشی و مدل جدید میراژ صدق می‌کند.

در نمای کناری به غیر از تغییر طراحی رینگ‌ها نمی‌توان تغییر به خصوصی را مشاهده کرد که البته دلیل آن هم این است که با نسل جدیدی از میراژ طرف نیستیم و تنها به این خاطر که ظاهر پیشین آن به نوعی منقرض شده بود میتسوبیشی دست به تغییرات کمی در ظاهر میراژ زده  است.

ضعف میتسوبیشی میراژاجاره ماشین برای داخل شهر

میراژ نه نمی‌تواند با خودروهای شهری رده پایین‌ترش رقابت کند و نه با سوپرمینی‌های بالای سر خود، و در همین حال یک حسّ ارزان‌قیمت و هندلینگ ناموزون را برای سرنشین تداعی می‌کند.

میتسوبیشی میراژ
تریم‌های ارائه شده برای میراژ، ساده‌ترین در نوع خود هستند. دو پیشرانه، دو سیستم انتقال قدرت و سه سطح تریم. در بالاترین سطح میراژ ۳، تکنولوژی‌های مفیدی مانند ورودی بدون‌کلید و حسگرهای پارکینگ ارائه می‌شود. این در حالی است که در تمام مدل‌های میراژ یک ابزار ویژه «اکو متر» وجود دارد که شما را برای آرامش بیشتر در هنگام رانندگی تشویق می‌کند.

ضعف میتسوبیشی میراژ در طراحی داخلی

فضای خوبی فراهم شده امّا کیفیت پایین مواد به کار رفته، ناامید کننده است.
ضعف میتسوبیشی میراژ

اگر بخواهیم به یک نکته مثبت اشاره کنیم، باید گفت که در مقایسه با سایر خودروها در کلاس خودروهای شهری که قیمت مشابهی دارند، میراژ از وضعیت خوبی در طراحی داخلی و حجم صندوق عقب برخوردار است. این خودرو مطمئناً فضای بیشتری نسبت به «کولت» در اختیار قرار می‌دهد. امّا تعریف از کابین میراژ را نمی‌توان بیش از این ادامه داد. تنها تریم «گلوس بلک» در مدل‌های سطح بالاتر میراژ است که می‌تواند اندکی حسّ خشک و خسته‌کننده بودن کابین خودرو را تغییر دهد. ضمن اینکه میدان دید از داخل کابین تحت‌الشعاع بالا آمدن خط پنجره و ضخامت ستون‌های خودرو قرار گرفته است.

رانندگی

الهام‌بخش نبودن فرمان و وفور لغزش‌های بدنه
ضعف میتسوبیشی میراژ
میراژ از آن دست خودروهایی نیست که یک عشق ماشین بتواند با آن رانندگی کند. ممکن است برخی افراد مشکلی با آن نداشته باشند، ولی برخی اصول رانندگی با میراژ با خودروهای دیگر فرق می‌کند.

کارشناسان تقریباً به هر جنبه‌ای از سیستم فرمان میراژ ایراد می‌گیرند. این سیستم، کُند است، تمایلی که به حفظ مسیر حرکت در وسط خط ندارد و کاملاً خالی از حسّ رانندگی است.  در یکی از بررسی‌ها، چسبندگی «وجود خارجی ندارد» و این در حالی است که وضعیت لغزش بدنه از «بیش از حد» تا «حالت هشدار» متغیر است.

نظرات در مورد کیفیت سواری متفاوت هستند. برای برخی، میراژ ناهمواری‌های کوچک را به خوبی در خود هضم می‌کند و راحتیِ مناسبی را فراهم می‌کند. امّا برای بعضی دیگر، شرایط ناخوشایندی در ناهمواری بزرگتر پیش آمده است. اکثر کسانی که با میراژ رانندگی کرده‌اند، اذعان می‌کنند که این سیستم فرمان کُند، یک مزیّت فوق‌العاده دارد و آن شعاع گردش کوچکش است.

پیشرانه

عملکرد مناسب با موتورهای مقرون‌به‌صرفه
ضعف میتسوبیشی میراژضعف میتسوبیشی میراژ

دو نوع پیشرانه برای میراژ درنظر گرفته شده  که هر دو به صورت سه سیلندر بوده و با بنزین کار می‌کنند. در حالی که موتور کوچکتر یک لیتری تنها با گیربکس دستی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد، امکان انتخاب گیربکس اتوماتیک CVT با موتور بزرگتر ۱٫۲ لیتری وجود خواهد داشت.

نگاه‌ها نسبت به عملکرد پیشرانه میراژ نسبتاً خوش‌بینانه است. این خودرو با گیربکس دستی در ۱۱٫۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. میراژ دارای یک موتور سه سیلندر «با شخصیت» و یک گیربکس «سرزنده» است. البته انتقادهایی نیز نسبت به نویز داخل کابین و عملکرد موتور در دور موتورهای بالا وارد است. با این وجود، هنوز هم میراژ یک خودروی مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی است و در بهترین حالت، می‌تواند ۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف کند.

ایمنی

شرایط نه چندان بد
ضعف میتسوبیشی میراژ
میتسوبیشی میراژ شاید نمره خوبی از کارشناسان در بررسی‌ها دریافت نکرده باشد، امّا برخی تجهیزات ایمنی مفید و کاربردی را در خود جای داده است؛ به این معنا که شرایط این خودرو در حفاظت از سرنشینانش، در هنگام وقوع تصادف، چندان هم بد نیست. این خودرو در تست‌های تصادف یورو انکاپ، ۴ ستاره ایمنی دریافت کرده و ۹۰ درصد حفاظت از مسافران بزرگسال را ثبت کرده است.

ضعف میتسوبیشی میراژ
لیست تجهیزات استاندارد به کار رفته در میراژ نیز چندان ساده و بی‌پیرایه نیست. به منظور تسهیل (و ایمنی بیشتر) رانندگی با میراژ، یک سیستم کنترل کشش اضافه شده و تجهیزاتی مثل ترمز ضدّ قفل ABS و توزیع الکترونیک نیروی ترمز EBD کار گذاشته شده است. تجهیزات ایمنی واکنشی نیز شامل ایربگ‌های جلو، جانبی و پرده هستند که در تمام مدل‌های میراژ در دسترس قرار می‌گیرند. همچنین بست‌های ایزوفیکس نیز برای قرار گرفتن صندلی بچه ارائه می‌شوند.

ارزش خودرو در برابر پول پرداختی

پیشرانه مقرون‌به‌صرفه = رانندگیِ ارزان
ضعف میتسوبیشی میراژ

ارزش خودرو در برابر پول پرداختی قیمت‌گذاری بیشتر مطابق با نمونه‌های موجود در کلاس خودروهای شهری است و به نسبت پولی که برای میراژ پرداخت می‌کنید، تجهیزات زیادی در اختیار شما قرار می‌گیرد. در حالی که میراژ اندکی نسبت به خودروهای سوپرمینی کوچکتر است، قیمت بسیار کمتری نسبت به آنها دارد و بنابراین از ارزش بالایی برای مشتری برخوردار است.

البته نسخه‌های سطح بالاتر میراژ، از جمله مدل با گیربکس اتوماتیک CVT، بسیار گران‌تر هستند. این در حالی است که برخی رقبای دیگر، به خصوص رقبای کره‌ای از هیوندای و کیا، و داچیا ساندرو از رنو، از ارزش بهتری نسبت به این مدل‌ها برخوردارند.

نتیجه‌گیری

ضعف میتسوبیشی میراژضعف میتسوبیشی میراژ

نتیجه گیری منتقدان واقعاً نمی‌توانند میتسوبیشی میراژ را به کسی پیشنهاد کنند. برخی ممکن است میتسوبیشی را به خاطر قابل‌اعتماد بودن و سادگیِ وسیله نقلیه، و همین‌طور طبیعت اقتصادی خودرو ستایش کنند، امّا رقیبان زیادی برای میراژ وجود دارد که با همین میزان هزینه، شرایط بهتری را برای مشتری فراهم می‌کنند. البته گارانتی سه ساله نامحدود ارائه شده برای میراژ را نیز نمی‌توان به راحتی فراموش کرد.

ضعف میتسوبیشی میراژ

تست میراز

خلاصه اینکه، علت ضعف میتسوبیشی میراژ نه هندلینگ خوبی دارد و نه ظاهر برجسته‌ای در جمع خودروها به نمایش می‌گذارد. پیشرانه‌ها مقرون‌به‌صرفه عمل می‌کنند که این امر، هزینه‌های رانندگی و سواری را پایین نگه می‌دارد. ولی هیچ چیز دیگری در میراژ وجود ندارد که بتوان راجع به آن تعریف و تمجید کرد.