پل جویی

اجاره خودرو برای پل جویی اصفهان

پل جویی به نام های سعادت آباد، پل هفت دست و پل دریاچه معروف است اجاره خودرو در اصفهان البته این پل را به اشتباه پل چوبی هم می نامند که بین پل های الله وردی خان و خواجودر خیابان کمال اسماعیل با عرض ۶ متر و طول حدود ۱۴۷ متر ساخته شده است و از بناهای دوره شاه‏ عباس دوم صفوی در سال ۱۰۶۵ هجرى است.
پل جویی اصفهان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

اجاره ماشین برای پل جویی اصفهان

همان طور که گفته شد نام این پل در اصل پل “جویی” است و از جوی کوچک سنگی که روی آن قرار داشت و تا چند دهه پیش هم باقی بود گرفته شده است.اجاره ماشین در اصفهان چون در اطراف پل عمارت های سلطنتی زیبا و با شکوه سعادت آباد، هفت دست، آیینه خانه،‌ کلاه فرنگی و نمکدان واقع شده بود، این پل را برای ارتباط این دو قسمت ساخته بودند ؛ پلی که محل عبور و مرور خانواده شاه صفوی، امرا، ‌اشراف،‌ مهمان ها و سفیرانی بوده که اجازه ملاقات با شاه عباس دوم می یافتند. همچنین آب هم به وسیله جوی سنگی کنده شده روی پل پاین عمارت ها و باغ ها روان بوده است. برج شش گوشه وسط پل با چشمه ‌های آب جاری فرح بخش حال امیران، اشراف، مهمانان و سفیرانی بود که به حضور شاه شرفیاب می ‌شدند. در بخش شرقی و غربی این پل، آب رودخانه بر روی هم انباشته می ‌شده و به گونه دریاچه ‌ای در می ‌آمده به آن “پل دریاچه” نیز می ‌گفته ‌اند.

پل جویی اصفهان-اجاره ماشین-اجاره خودرو

با گذشت از یک سال از استبداد صغیر و به توپ بسته شدن مجلس و در پی دعوت آقانجفی و حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی از ضرغام السلطنه نیروهای بختیاری خود را به اردوگاه باغ ابریشم رساندند. در شب نهم ذی حجه ۱۳۲۶ گروهی از بختیاری‌ها به سرپرستی ضرغام السلطنه از پل جویی گذشته خود را به مجاهدین شهری در مسجد امام رساندند و گروهی نیز از دروازه مارنان به مجاهدین شهری ملحق شدند جنگ در میدان نقش جهان میان حکومت قاجاری و سواران بختیاری به اوج خود رسید و سرانجام با شکست سربازان حاکم و فرار اقبال الدوله کاشی خاتمه یافت. در پی این واقعه مجاهدان مشروطه خواه بختیاری کنترل شهر اصفهان را به دست گرفتند.