نگاهی به میدان آزادی تهران

بازدید میدان آزادی-اجاره خودرو-اجاره ماشین

بازدید میدان آزادی

 

اجاره خودرو برای بازدید میدان آزادی تهران

 

برج آزادی یکی از نمادهای شهر تهران است که در سال ۱۳۴۹ خورشیدی به دست معمار ایرانی، حسین امانت با نام برج شهیاد آریامهر، به دستور فرح پهلوی برای یادبود جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ایران در غرب تهران  طراحی و ساخته شد. این برج، پس از انقلاب ۱۳۵۷ به نام برج آزادی معروف گردیده‌است.

اجاره خودرو برای بازدید میدان آزادی تهران

بازدید میدان آزادی-اجاره خودرو-اجاره ماشین
میدان آزادی -اجاره خودرو-اجاره ماشین

برج آزادی در ایران، نمونه ‌ای از نماد و نشانه‌های شهری است که معماری شاخص آن، تلفیق طاق‌های معماری پیش از اسلام (دوره هخامنشیان و ساسانیان ) و بعد از اسلام و تبدیل آن به نمادی زیبا به لحاظ معماری است.

در این طرح، معمار حتی به جزئیات اجرای بنا و نحوه چیدمان سنگ‌های نما دقت زیادی داشته است. گفته می‌شود در ساخت برج آزادی چهل و شش هزار قطعه سنگ بریده و پرداخت شده به کار رفته‌است.

تحلیل هندسی تناسبات برج آزادی را کوتاه و تنومند نشان می‌دهد. ارتفاع ۴۵ متری برج که به دلیل نزدیکی به فرودگاه به طرح امانت تحمیل شده بود، او را محدود می‌کرد. بنابراین آنچه را که در ارتفاع نمی‌توانست بدست آورد، با گسترش افقی ستون‌ها و عظمت شکل‌های توخالی قسمت پایین جبران کرد.

بنای برج آزادی سه طبقه است و دارای چهار آسانسور و دو راه پله و ۲۸۶ پلکان است.

اجاره خودرو در تهران

برج آزادی بزرگترین میدان شهر تهران است که این برج را در خود جای داده است. میدان آزادی به شکل بیضی ساخته شده‌است و در حاشیه‌ آن دو مسیر سواره ‌رو که در برخی از بخش‌ها به صورت زیرگذر ساخته‌شده، قرار گرفته‌است. در فضای میان بنای برج آزادی و مسیرهای پیرامون میدان نیز باغچه‌های چمن‌کاری شده، به صورت شش ضلعی ساخته شده‌است.

اجاره ماشین در تهران

مساحت میدان آزادی ۵۰۰۰۰ مترمربع است که پس از میدان نقش جهان با مساحت ۸۹۶۰۰ مترمربع، بزرگ‌ترین میدان ایران است.

نقشه برج آزادی از سقف مسجد شیخ‌ لطف ‌الله اقتباس شده، تنها به جای یک دایره، در اینجا دو بخش از دو بیضی با کانون‌های متفاوت وجود دارند.

در محوطه زیرین برج آزادی چندین سالن نمایش، نگارخانه، کتابخانه  و موزه قرار دارد.

با اجاره ماشین های لوکس گردش زیبا را در میدان آزادی تجربه نمایید

آدرس: تهران، میدان آزادی

زمان: زمان های معمول