معرفی باغ گلستان تبریز

باغ گلستان تبریز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

باغ گلستان تبریز

 

اجاره خودرو برای باغ گلستان تبریز

گولوستان باغی که به زبان فارسی آن را  باغ گلستان ویا باغ فجر تبریز می نامند اجاره خودرو تبریز از بوستان های مشهور و قدیمی تبریز است. باغ گلستان تبریز در غرب شهر، متمایل به مرکز تبریز واقع شده است که اطراف آن را خیابان ‌های منجم، ملل متحد، نادری و خیابان قونقاباشی فرا گرفته است. مساحت این بوستان ۵۲٬۰۰۰ متر مربع می ‌باشد. که در سال ۱۳۰۸ خورشیدی در اراضی گورستان گجیل احداث شد و قدیمی ‌ترین بوستان داخلی تبریز محسوب می ‌گردد.

باغ گلستان تبریز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

باغ گلستان، در سال ۱۳۰۸ شمسی در اراضی گورستان گجیل ساخته شده و به عنوان گردشگاه عمومی و باغ ملی شهر محسوب می شد و از قدیم مورد توجه مردم بوده‌ است و مردم پس از خرید از بازار، در این باغ استراحت می‌ نمودند. اما متاسفانه، بعد از این که دیوارهای تاریخی این باغ به علت نامعلومی در سال ۱۳۷۴ برداشته شد، باغ زیبایی سابق خود را از دست داده و به همین دلیل، خانواده‌ها کمتر به ‌آن مراجعت می‌ کنند

باغ گلستان تبریز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

باغ گلستان، علاوه بر فضای سبز، دارای شهربازی کوچکی نیز است که در آن امکاناتی چون چرخ و فلک، قایق‌سواری، ماشین‌سواری و… وجود دارد و مورد استقبال مردم، به‌خصوص کودکان قرار می ‌گیرد. کرایه ماشین در باغ گلستان تبریز استخر ها و حوض های متعدد که توسط درختان و چمن ها احاطه شده اند فراوان دیده می شود.

باغ گلستان تبریز-اجاره ماشین-اجاره خودرو

اجاره ماشین برای باغ گلستان تبریز

در زمان شهردار سابق تبریز (علیرضا نوین) پس از نابودی استخر، حوض و آبنما‌های قدیمی باغ گلستان و نیز با قطع تعداد زیادی از درختان بومی واقع در بستر باغ گلستان، کلنگ زنی طرح یادمان شمس تبریزی به عنوان مقبره العرفای تبریز به زمین زده شد و این در حالی است که شهرداری و بخش خصوصی متولی آن می‌باشند اجاره ماشین تبریز و طی چندین نوبت فراخوان طراحی این یادمان نیز برگزار شده است. پس از علیرضا نوین شهردار کنونی شهر تبریز صادق نجفی نیز برای ساماندهی باغ گلستان و تکمیل و پایان ساخت نماد شمس تبریزی هیچ اقدامی انجام نداد به گونه ای که در سالیان گذشته بخش‌های زیادی از باغ گلستان تبدیل به خرابه و خاک و خاشاک شده زین رو شهروندان تبریزی و رهگذران و گردشگران هیچ علاقه ای برای حضور در نخستین پارک تبریز واقع در مرکز شهر را ندارند و به همین دلیل اکنون بخش‌هایی از باغ گلستان محل پاتوق تعدادی از معتادان ولگرد شده است.