معرفی تالاب قوری گل تبریز

تالاب قوری گل-اجاره ماشین-اجاره خودرو

تالاب قوری گل

 

اجاره خودرو برای تالاب قوری گل تبریز

تالاب خشک که به زبان محلی قوری گل نامیده می شود که در ۱۵کیلومتری غرب شهر بستان آباد در روستای امناب  در ۴۰ کیلو متری شهر تبریز قرار دارد. وسعت این تالاب تقریبا ۲۰۰ هکتار است.اجاره خودرو تبریز منابع تامین ‌کننده آب این تالاب از آب‌ های جاری ناشی از برف و باران و تعدادی چشمه‌ های زیرزمینی است که در کف آن جریان دارند.
تالاب قوری گل-اجاره ماشین-اجاره خودرو
تالاب قوری گل در سال ۱۳۵۴ به عنوان تالاب بین‌المللی در کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده و در سال ۱۳۷۳ جزء مناطق شکار ممنوع مدیریت می‌شود و از نظر زیستگاهی حائز اهمیت ملی و بین‌المللی است. دریاچه قوری گل با توجه به دارا بودن قابلیت های مختلف می تواند در بر گیرنده اهدافی چون حفاظت از تنوع زیستی و آموزشی و تحقیقات و اکوتوریسم و غیره ‌باشد.یک ویژگی منحصر به فرد تالاب قوری گل، آب شیرین آن است که گردشگرانی که در حال شنا در این تالاب هستند. همراه با شنا می توانند آب آن را نیز نوش جان کنند.
تالاب قوری گل-اجاره ماشین-اجاره خودرو
این تالاب از دیدگاه جهانگردی و سیاحتی نیز از جاذبه‌های مهم استان آذربایجان شرقی است و به علت داشتن شرایطی چون وجود چشم انداز مناسب تنوع پرندگان آبزی و دسترسی به مراکز شهری و وجود علاقه عمومی به تفرج و گذراندن اوقات فراغت در طبیعت آن از قابلیت های ویژه‌ای برخوردار بوده و به علت قرار گرفتن در جاده ترانزیتی تهران- تبریز مسافران زیادی را پذیرا می‌باشد.

اجاره ماشین برای تالاب قوری گل تبریز

زیستگاه‌ها و حیات وحش تالاب قوری‌ گل :
از حیات وحش این منطقه می ‌توان به پستاندارانی چون جربیل ایرانی و موش کشتزار و موش مغان و گرگ و روباه و سمور سنگی اشاره نمود. حدود ۹۲ گونه پرنده نیز در این تالاب شناسایی شده که می‌توان به اردک سرسفید و اردک مرمری و اردک بلوطی اشاره نمود.اجاره ماشین تبریز از خزندگان تالاب می‌توان به مارمولک های تالاب قوری گل و مارها و گرزه مار و مار پلنگی و کور مار و مار چلیپر اشاره کرد.

پوشش گیاهی تالاب قوری‌ گل :
بیش از ۲۸۰ گونه گیاهی در منطقه تشخیص داده شده‌است که ٪۸۹ از گونه‌های گیاهی در حوزه قوری گل و حدود ٪۱۱ از گیاهان آبزی دریاچه و حوزه بلافصل آن تشکیل شده‌ است که شامل : گونه‌های گیاهی حوزه آبریز از جمله بومادران و شنگ و گل گندم و آلبالوی وحشی و زنبق کوهی و شیرین بیان و نسترن و گیاهان آبزی تالاب شامل نی و لوئی و عدسک آبی گیاهان غوطه ور در آب شامل بارهنگ آبی و آلاله آبزی و قوشاب شانه‌ای و انواع جلبک و فیتو پلانکتون می‌باشد.

تالاب قوری گل-اجاره ماشین-اجاره خودرو

وضعیت آب و هوای تالاب قوری‌ گل :
قوری گؤل دارای آب و هوای سرد زمستانه و معتدل تابستانه است. متوسط حداکثر دمای سالانه ۴/۱۳ درجه سانتی گراد و متوسط حداقل دمای حوضه ۲/۰- درجه سانتی گراد است. کرایه ماشین ماه مرداد با میانگین دمای ۲/۱۹ درجه سانتی گراد گرم ترین و بهمن با ۴/۷- درجه سانتی گراد، سردترین ماه سال است. دمای ماکزیمم در مرداد ماه ۳۶ درجه سانتی گراد و حداقل دمای مشاهده شده ۲۶- درجه سانتی گراد در بهمن ماه می باشد علاوه بر تالاب، وجود پیست اسکی سهند و مجتمع آب درمانی بستان آباد از جاذبه های گردشگری محدوده این منطقه هستند

خوشبختانه اداره محیط زیست بستان آباد از این منطقه محافظت می کند و مانع از شکار گونه های این تالاب می شود