جگوار XJ13 مدل ۱۹۶۶ نقد و بررسی

جگوار XJ13 - اجاره ماشین - اجاره خودرو - کرایه ماشین

جگوار XJ13

به گزارش اجاره خودرو شهاب در اوایل دهه ۱۹۶۰، جگوار با ایده رفتن به مسابقه با یک ماشین V12 با موتور متوسط که جدیدترین در طراحی و تکنولوژی را در اختیار دارد، گره خورده است. با این حال، ارواح تراژدی سال ۱۹۵۵ لو مون و دیگر اولویت های جاده ای به این معنا بود که Jaguar XJ13 به عنوان زیبا ترین ماشین برای نجات هرچه بیشتر مسابقه بود.

جگوار XJ13

جگوار XJ13 - اجاره ماشین - اجاره خودرو - کرایه ماشین
جگوار XJ13 – اجاره ماشین – اجاره خودرو – کرایه ماشین

 

برنامه های این ماشین برای سال ها با هیئت مدیره ادغام شده اند و مدیران دولتی Jag بدون گرسنگی برای پیشرفت و توسعه تلاش می کنند. در نتیجه، تا سال ۱۹۶۴ برای اولین ۵۰۲ اسب بخار ۵،۰ لیتری V12 به سرفه کردن به زندگی ادامه داد. مجهز به ماتریس مجهز، موتور در واقع ساختار یکپارچه به ماشین بود، همانطور که انتقال دستی ۵ سرعته بود.

پروفیل آلومینیوم آب آبی XJ13 کار Malcolm Sayer بود که زمان آن در شرکت هواپیمایی بریستول او را یک آیرودینامیک گرانبها شد. این کوپه کم سقوط از طریق هوا با حداقل کشیدن، ایده آل برای Mulsanne مستقیم راست و هدف نهایی از برنده شدن لمن.

اجاره ماشیناجاره خودروکرایه ماشین

 

جگوار XJ13 - اجاره ماشین - اجاره خودرو - کرایه ماشین
جگوار XJ13 – اجاره ماشین – اجاره خودرو – کرایه ماشین

 

دیوید هابز، راننده مسابقه با استعداد و شاگرد سابق جگوار، در سال ۱۹۶۶ آزمایش XJ13 را آغاز کرد و حتی در سال ۱۹۶۷ توانست یک رکورد غلطی را در MIRA ایجاد کند. ماشین بدون شک سریع بود، اما وقتی آزمایش ها در سرعت کامل مسابقه انجام می شد، با با کمک ریچارد اتیوود، رقیب همکلاسی، مشخص شد که از سرعت جدید فورد GT40 فاصله گرفته است. علاوه بر این، مقررات بالا و آینده، به زودی اندازه موتور را به ۳ لیتر محدود می کند، بنابراین تصمیم به ترک طرح رسیده است. درسهایی که از برنامه مسابقه ای آموخته شد، بعدها به توسعه جاده جگوار در موتور V12 کمک می کرد، اما در نهایت Jaguar XJ13 با شتاب لازم برای حفظ آن رقابت نکرد.

این ماشین سالهاست که گرد و غبار جمع آوری می کند تا زمانی که برای انجام برخی کارهای تبلیغاتی برای V12 E-Type احضار شود. راننده تست اصلی برای جگوار، نورمن دوییس، پشت سر راننده برای فیلمبرداری در MIRA بود. بر خلاف دستورالعمل مدیر جگوار، او ماشین را با سرعت بالا برای دوربین ها سوار کرد و در نهایت سقوط کرد که یک تایر قدیمی فرو ریخت. این خودرو چندین بار قبل از آمدن به عنوان یک پشته از فلز پیچ خورده، چندین بار به پایان رسید. خوشبختانه Dewis جان سالم به در برد، اما ماشین کل خراب بود.

سالهاست که به عنوان یک شرمنده شرم آور در کارگاه Jaguar نشسته است، یک خودرویی به نام ادوارد Loades ماشین را دید و پیشنهاد داد تا با استفاده از برخی از دستگاههای بدنسازی زنده، آن را بازگرداند. تلاش های استرلینگ او برای صرفه جویی در XJ13 پرداخت شد و امروزه این نمونه اولیه هنوز نمایانگر حضور عمومی است. تخمین زده می شود که ارزش آن بیش از ۷ میلیون پوند باشد (تقریبا ۱۰ میلیون دلار).

اجاره ماشین – اجاره خودرو – کرایه ماشین

جگوار XJ13 - اجاره ماشین - اجاره خودرو - کرایه ماشین
جگوار XJ13 – اجاره ماشین – اجاره خودرو – کرایه ماشین