سیستم ورود بدون کلید یا کیلس KeyLess

سیستم ورود بدون کلید سیستم جالبی است که در چند سال اخیر بسیار رایج شده است و تقریبا همه ماشین‌های خارجی این آپشن را دارند. همانطور که از نامش مشخص است، وظیفه این آپشن این است که به شما اجازه ورود به ماشین را بدون نیاز به استفاده از کلید (سوئیچ) بدهد. مکانیزم کاری این سیستم چندان پیچیده نیست.

کافیست سوئیچ ماشین در جیب شما باشد و با آن کنار ماشین بروید. سپس دکمه روی دستگیره درب ماشین را فشار دهید، ارتباط میان ماشین و سوئیچ شما برقرار می‌شود و قفل درب شما باز می‌شود. کاربرد اصلی این آپشن برای مواقعی است که درحال انجام کاری هستید و دوست ندارید دست خود را در جیب ببرید و سوئیچ را بچرخانید تا ماشین روشن شود.

این سیستم هم چنین خیلی سریع عمل می‌کند و باعث می‌شود بتوانید بدون معطلی وارد ماشین شوید. البته این دکمه فقط در سمت راننده وجود دارد و دیگر درب‌های ماشین معمولا از این سیستم پشتیبانی نمی‌کنند. پس باید همیشه ابتدا درب راننده را باز کنید، سپس سایر درب‌های خودرو قابل باز کردن خواهند بود.

به دلیل ماهیتی که سیستم ورود بدون کلید دارد، انتظار داریم تا نیاز نباشد سوئیچ ماشین را از جیبمان خارج کنیم. این انتظار درستی است. در ماشین‌های مجهز به این آپشن، حتی برای روشن کردن ماشین هم نیاز به سوئیچ درآوردن نخواهید داشت. کافیست سوئیچ داخل کابین خودرو باشد و شما درحالیکه ترمز را نگاه داشته‌اید، دکمه استارت ماشین را بزنید. سپس ماشین روشن خواهد شد و می‌توانید حرکت کنید. در ماشین‌های مجهز به سیستم ورود بدون کلید، وقتی سوئیچ از داخل ماشین خارج شود (مثلا راننده از خودرو پیاده شود و سوئیچ در جیبش باشد)، تا یک فاصله‌ای داخل کابین بوق می‌زند و اگر فاصله خیلی زیاد شود، ماشین خاموش خواهد شد و برای روشن شدن مجدد طبیعتا نیاز دارید تا سوئیچ ماشین را به داخل کابین برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *