محدود مک‌لارن ۵۷۰GT نسخه‌ی خاص خودر را رونمایی کرد

مک‌لارن 570GT

مک‌لارن

مک‌لارن از نسخه‌ی ویژه و محدودی از مدل ۵۷۰GT رونمایی کرد. این نسخه، یادآور رنگ سبز خودروهای مسابقه‌ای بریتانیایی است.

از زمانی که خودروهای مسابقه‌ای بریتانیایی، رنگ سبز معروف خود را جایگزین طرح و رنگ‌های اسپانسرها در دهه‌ی ۷۰ میلادی کردند، این رنگ بخصوص کاملا بلااستفاده شده است. رنگ مخصوص فراری قرمز است، استون مارتین از رنگ خاکستری جیمز باند استفاده می‌کند و حتی امروزه رنگ معرفِ سوپراسپرت‌های مک‌لارن نارنجی روشن است. به نظر می‌رسد که رنگ سبز از مد افتاده باشد؛ اما حالا دپارتمان ویژه‌ی مک‌لارن، به دنبال احیای این رنگ است.

مک‌لارن 570GT
مک‌لارن ۵۷۰GT

رنگ سبز بدنه و چرم قهوه‌ای کابین، احتمالاً کلاسیک‌ترین ترکیب ممکن برای یک خودرو باشد و از آلفارومئو میتو تا فراری GTC4 Lusso، برازنده‌ی این ترکیب رنگ هستند. تیم طراحی بخش ویژه‌ی مک‌لارن، ۶ دستگاه از مدل ۵۷۰GT را به این رنگ مزین کرده است تا ثابت کند که رنگ سبز بریتانیایی، هنوز هم از مد نیفتاده و گزینه‌ی مناسبی برای عکس‌های اینستاگرامیِ نسل مدرن سوپراسپرت‌ها است.

تمام این ۶ دستگاه ۵۷۰G دارای پلاک مخصوص دپارتمان ویژه‌ی مک‌لارن (MSO) هستند؛ رنگ سبز این خودروها از رنگ به‌کاررفته در مک‌لارن F1 GT پروتوتایپ موسوم به XP الهام گرفته شده است که شاید نسخه‌ی لانگ‌تِیل مک‌لارن F1 GT را در ذهن شما تداعی کند.

مک‌لارن 570GT
مک‌لارن ۵۷۰GT

پس از رونمایی پورشه از مدل GT1 و مرسدس از پروتوتایپ CLK GTR، مک‌لارن برای ماندن در رقابت‌های لمانز، تغییراتی در بدنه‌ی F1 GT داد که البته فقط سه دستگاه از این سوپراسپرت برای تردد در جاده ساخته شده است. نسخه‌ی لانگ‌تیل F1 GT که با کد XP GT شناخته می‌شود، هنوز در اختیار مک‌لارن است و بدون شک برازنده‌ی یک جایگاه در تالار افتخارآفرینان مک‌لارن واقع در شهر وکینگ انگلستان است. مطمئناً این سوپراسپرت به‌راحتی بیش از ۱۰ میلیون پوند ارزش دارد.

مک‌لارن 570GT
مک‌لارن ۵۷۰GT

ولی ۵۷۰GT با همان رنگ سبز بدنه، دوخت‌های سبزرنگ، تزئینات بدنه به رنگ‌های نارنجی و سیاه خیلی قیمت کمتری دارد و فقط ۲۱ هزار پوند از مدل استاندارد ۱۵۴ هزار پوندی بیشتر است.  مشخصات فنی همچون توان خروجی ۵۶۲ اسب بخار از یک پیشرانه‌ی هست سیلندر V شکل و رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در زمان ۳.۴ ثانیه، بدون تغییر است و البته ۵۷۰GT XP GREEN، فقط در کشورهای بریتانیا، آلمان و هلند عرضه خواهد شد.