مک لارن BP23 رونمایی شد

اجاره ماشین ،اجاره خودرو

مک لارن

جدیدترین عضو سری محصولات Ultimate مک لارن در حال توسعه بوده و فعلاً با کد BP23 شناخته می‌شود. اولین تصاویر از نسخه test mule این خودروی ساخته شده بر مبنای ۷۲۰S توسط کمپانی منتشر شده‌اند. اساساً BP23 جانشینی برای هایپرکار P1 محسوب می‌شود.

اجاره ماشین ،اجاره خودرو
اجاره ماشین ،اجاره خودرو

هدف این مدل جدید که بنا به گفته مک لارن از نوع هیبریدی خواهد بود، تولید سریع‌ترین مک لارن تاریخ بوده هرچند کمپانی می‌گوید دست‌یابی به این هدف بر پایه رکوردشکنی در پیست‌هایی چون نوربرگ رینگ نخواهد بود. فاکتور دیگری مدنظر مک لارن بوده که هنوز مشخص نشده است. حداکثر سرعت، شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت و… حدس‌هایی از هدف اصلی مک لارن برای این خودرو هستند.

همان‌گونه که تصاویر تأیید می‌کنند، این مدل تست ۷۲۰S برای توسعه BP23 مورد استفاده قرار گرفته است. این خودرو دارای طراحی تک نفره بوده و در حقیقت مک لارن تایید کرده نسخه نهایی دارای تنظیمات ۱+۲ مشابه F1 خواهد بود. در کابین شاهد شباهت‌هایی به ۷۲۰S هستیم که شامل صفحه‌نمایش پشت آمپرها و برخی دکمه‌ها و تریم ها می‌باشد. مک لارن در حال تست آینه‌های دید عقب کاملاً دیجیتالی با استفاده از دوربین‌ها است. البته این سیستم‌ها هنوز برای استفاده در جاده قانونی نیستند.

اجاره ماشین ،اجاره خودرو
اجاره ماشین ،اجاره خودرو

BP23 با جایگاه خاص خود در میان سری محصولات Ultimate جانشینی برای P1 خواهد بود. P1 نیز از قوای محرکه هیبریدی سود برده و پرفورمنسی خارق‌العاده داشته است. مجموع خروجی P1 به ۹۰۲ اسب بخار رسیده و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن تنها در ۲٫۸ ثانیه ثبت می‌شود. دیروز پنجمین سالگرد معرفی عمومی این خودرو بود. مدل تولیدی P1 در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۳ پدیدار گشت.

اجاره ماشین ،اجاره خودرو
اجاره ماشین ،اجاره خودرو

مک لارن اوایل سال جاری تیزری از خودروی جدید را منتشر ساخت و اعلام کرد BP23 در سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهد شد. البته برای خرید آن عجله نکنید زیرا تمامی ۱۰۶ دستگاه در نظر گرفته شده قبلاً فروخته شده‌اند. این عدد به خاطر هماهنگی با تعداد مدل‌های F1 فروخته شده تعیین گشته است. مک لارن محصول جدید خود را هایپر GT خوانده و قول داده که BP23 قدرتمندترین و آئرودینامیک ترین مک لارن جاده‌ای تاریخ خواهد بود.