پورشه ۵ مدل مفهومی برتر خود را معرفی کرد

اجاره پورشه

پورشه

به‌تازگی در ویدئویی اقدام به معرفی ۵ مدل مفهومی برتر خود در تمام ادوار تاریخ کرده است. برخی از این مدل‌ها راه را برای ساخت خودروهای افسانه‌ای این شرکت هموار ساخته‌اند.

به گزارش اجاره خودرو شهاب، خودروهای مفهومی ظاهری جسور و بی‌پروا دارند. به این معنی که چشم‌نواز هستند و احساسات ما را برمی‌انگیزند. آن با ما حرف می‌زنند و ما را با آینده‌ای شگفت‌انگیز هیجان‌زده می‌کنند. بااین‌حال،  در این راه کمی متفاوت عمل می‌کند. پورشه به‌جای نمایش مدل‌های فوق‌العاده مفهومی و عجیب، کانسپت‌هایی عقلانی‌تر می‌سازد و با اندکی تغییر، آن‌ها روانه‌ی بازار می‌کند. بااین‌حال، این طراحی‌ها همچنان جذاب هستند و توجه ما را به خود جلب می‌کنند. بیایید باهم نگاهی به آن‌ها بیندازیم.

۵. پورشه Type ۷۵۴ T۷ – سال ۱۹۵۹

اجاره پورشه

این مدل مفهومی که پس از مدل T۶ معرفی شد، مسیری انقلابی برای معرفی مدل افسانه‌ای  ۹۱۱ بود. Type ۷۵۴ T۷ که تنها ۴ سال قبل از معرفی مشهورترین خودروی اسپرت دنیا رونمایی شد، با زبان طراحی خود بر ظاهر ۹۱۱ نیز تأثیرگذار بود.

۴.  ۹۸۹ – سال ۱۹۸۸

اجاره پورشه

به نظر می‌رسید پورشه قبل از تولید پانامرا به دنبال ساخت یک سدان چهاردر الهام گرفته از ۹۱۱ بود. بااین‌حال مدل مفهومی پورشه۹۸۹ به‌مراتب از زمان خود جلوتر بود. درحالی‌که ۹۱۱ آن دوران همچنان از استایل بدنه‌ی پورشه ۹۶۴ استفاده می‌کرد، کانسپت ۹۸۹ به سراغ گزینه‌ای رفت که بعدها به طراحی  ۹۹۶ مشهور شد. پورشه سعی در خارج کردن این پروژه از مرحله‌ی مفهومی داشت؛ اما هرگز نتوانست آن را عملی کند. بااین‌حال، ایده‌ی پشت این طراحی راه را برای تولید پانامرای کنونی هموار ساخت.

۳. کاین روباز – سال ۲۰۰۲

 

اجاره پورشه

 این یکی از کانسپت‌هایی است که ما از تولید نشدن آن خوشحالیم. طراحی کاین روباز شبیه به خودروی شکست‌خورده‌ی نیسان مورانو کوپه روباز و البته رنج‌روور ایوک بدون سقف است؛ یک شاسی‌بلند بزرگ بدون سقف. امیدواریم که پورشه هرگز به سراغ عملی کردن این ایده نرود.

۲.  اسپایدر ۹۱۸ | سال ۲۰۱۰

اجاره پورشه

این خودرو کمتر به مدل‌های کانسپت نزدیک است. طرح مفهومی اسپایدر ۹۱۸ شباهت زیادی به خودروی تولیدی اسپایدر ۹۱۸  دارد. تنها چیزی که تغییر کرده، اگزوزهای خودرو است که از دو طرف بدنه، به بالای درب موتور در عقب خودرو منتقل شده‌ است.

۱.  Mission E | سال ۲۰۱۵

Mission E اولین خودروی تمام الکتریکی پورشه خواهد بود که جهانیان را به تحسین خود واداشته است. طراحی آینده‌نگر پورشه بدون شک خیره‌کننده است و فناوری‌های به‌کاررفته در این مدل، پورشه را بیش از این به‌سوی آینده سوق می‌دهند. پورشه قبلاً مدل مفهومی اسپایدر ۹۱۸ را با کمترین تغییر به واقعیت تبدیل کرده است؛ ازاین‌رو، این انتظار وجود دارد که Mission E با حفظ بخش اعظمی از طراحی خود، پا به دنیای واقعی بگذارد.